Відповідно до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» особи, які мають намір набути громадянство України або претендують на обрання чи призначення на визначені цим Законом посади, від 16 липня 2021 року повинні засвідчувати свій рівень володіння державною мовою. Державний сертифікати про рівень володіння державною мовою видає Національна комісія зі стандартів державної мови за результатами складених іспитів.

Для проведення іспитів Національна комісія зі стандартів державної мови своїм рішенням призначає уповноважені установи – заклади вищої освіти, які забезпечують належні матеріально-технічні та організаційні умови іспитування, технічно супроводжують перебіг іспитової сесії.  Від 25 січня 2023 року іспит на рівень володіння державною мовою можна скласти у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка. Зареєструватися на іспит можна за покликанням https://exam.mova.gov.ua/.

Із порядком реєстрації, процедурою проведення іспиту, зразками завдань та іншою інформацією, що стосується отримання державного сертифіката про рівень володіння державною мовою, можна ознайомитися на офіційному сайті Національної комісії зі стандартів державної мови.

Для реєстрації на іспит на базі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка обирайте наш заклад з випадного меню. Звертаємо увагу, що іспит відбувається за адресою: м. Кам’янець-Подільський, вул. Огієнка, 61 аудиторія 107. Дотримуйтеся інструкцій, наведених на сторінці реєстрації, та уважно перевіряйте правильність введених персональних даних.

Претендент повинен прибути для участі в іспиті на визначення рівня володіння державною мовою за 15 хвилин до початку іспиту в день, час та місце, вказані ним під час реєстрації в іспитовій системі.

Претендент ОБОВ’ЯЗКОВО повинен мати при собі документ, який посвідчує особу (паспорт, водійські права, електронний паспорт у застосунку Дії).

 

Корисні покликання:

– Порядок проведення іспитів на рівень володіння державною мовою

– як скасувати або перенести реєстрацію на іспит на рівень володіння державною мовою?

– як скласти іспит особі з особливими потребами?

– де можна знайти виданий сертифікат про рівень володіння державною мовою?

– актуальні запитання-відповіді

 

З усіх технічних питань претенденти також можуть звернутися до служби технічної підтримки Національної комісії: support@mova.gov.ua

Крім того, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка пропонує громадянам, які мають намір підтвердити рівень володіння державною мовою для виконання своїх службових обов’язків, підготовку до іспиту у форматі консультацій, які проходять щовівторка та щочетверга о 15:00 год (за попереднім записом).

Вартість надання платної послуги – 350 грн (1 консультація).
Реквізити для оплати.

 

Відповідальна особа – Зореслава Сергіївна (0961511904).